marker
1044 Budapest, Fiumei út 14.
email
arz.bt@upcmail.hu

Cégalapítást tervez? Nem tudja, hogy hogyan álljon neki a könyvelésnek? Akkor ez a cikk Önnek szól.

A cégalapítás legelső és legfontosabb lépése még az ügyvéd keresése előtt, hogy találjunk egy jó könyvelőt. Ez azért fontos, mert tőle azokra a kérdésekre is választ kaphatunk, amelyekre egy ügyvéd nem tudja a választ. Másodsorban pedig sok adóforintot takaríthatunk meg így, hiszen a jó könyvelő időt, energiát és pénzt spórol azzal, hogy a lehető legjobban aknázza ki az új induló vállalkozás lehetőségeit. Emellett rendszeres tájékoztatást nyújt a legújabb változásokról, az aktualitásokról, az esedékes határidőkről, a vállalkozása alakulásáról. Ezzel pedig lehetővé teszi, hogy időben lépni tudjon még a konkurencia előtt.

cegalapitas

A könyvelés a kezdő vállalkozások lelke

A könyvelés nagyon fontos, ha nem szeretné, hogy a frissen alapított vállalkozása csődbe menjen. Tanulja meg kezelni a pénzügyeit, építse be a napi teendői közé a pénzügyekkel kapcsolatos feladatokat, hiszen egy cégnek elengedhetetlen, hogy számlákat adjon ki és fogadjon be. Találja meg az Önnek legmegfelelőbb szoftvert, ha kis cégről van szó, lehet, hogy elég egy egyszerű számlatömb, nagyobb cég esetén azonban elengedhetetlen a pénzügyi szoftver használata. Tanulja meg a könyveléshez elengedhetetlen szakkifejezéseket (mint pl. kettős könyvelés, tárgyi eszközök, mérleg, eredménykimutatás, immateriális javak, amortizáció stb.), hogy tudjon együttműködni és tudja segíteni a könyvelője munkáját.

cegalapitas

Cégalapítás feladatai

Van néhány fontos kérdés, amit érdemes tisztázni a cégalapítás előtt.

  • • a vállalkozás tagjai csak a tőkét biztosítják vagy személyesen is közreműködnek a napi tevékenységekben
  • a dolgozók társas vállalkozóként vagy munkavállalóként működnek közre
  • milyen áfa kötelezettségek vonatkoznak a vállalkozásra
  • ki lesz az ügyvezető
  • lehetséges-e illetve érdemes-e már az alapításkor a KATA mellett dönteni

Ha megvan a megfelelő könyvelő és sikerült megbeszélni vele az indulás előtti „kényes kérdéseket” következhet a cég bejegyzése. Ehhez mindenképp tisztázni kell, hogy milyen vállalkozási formát szeretne választani (Korlátolt Felelősségű Társaság, Betéti Társaság, Részvény Társaság, Zártkörű Részvény Társaság, Egyéni Vállalkozás stb.). Természetesen ehhez is érdemes kikérni egy szakértő segítségét.

Naprakész szakmai tudással rendelkező könyvelőre szeretné bízni cége könyvelését? Nézze meg ajánlatainkat!

cegalapitas